A w ziemniaczanej głowie…

Czekaj, kręci mi się w głowie. Usiądę na chwilę i będzie dobrze. Nie, nic się nie dzieje, ja po prostu chce być jak wszyscy! Idealna! To tylko o jeden mniej posiłek dziennie. Wezmę witaminy i przecież nic się nie stanie. Muszę biegać, muszę zdrowo się odżywiać. Przecież nie mogę odstawać od innych. Wszyscy są normalni, tylko ja jestem jakaś dziwna. Czuję na sobie spojrzenia ludzi. Patrzą się na mnie, śmieją się… Przecież widzę, że wytykają mnie palcem. Porażka! Dlaczego nie mogę być kimś innym? Dlaczego nie mogłam się z tym urodzić? Na pewno moje życie będzie lepsze, gdy w końcu popatrzę się w lustro i będę miała to wszystko. Skórę, paznokcie, figurę…

***

Hej, to ja. Znowu ja. Powiedzieli mi, że będę piękna jeśli zmienię w sobie jeszcze parę rzeczy. Na razie nie mogę być szczęśliwa. Na razie nie zasługuję na szczęście. Kiedy będę idealna, będę mogła się uśmiechać. Najpierw wymienię w sobie kilka rzeczy. Bo wszystko jest łatwiejsze kiedy wyglądasz jak modelka z okładki. Czy mogę złożyć zamówienie? Poproszę o długie, gęste włosy – moje są rzadkie i jakieś szare, tylko podkreślają moją tragiczną cerę. Ona też jest do zmiany. Chcę budzić się z idealną twarzą! Czy korekta nosa jest bardzo droga? Nie ważne, biorę. Nienawidzę mojego dużego kartofla. Prawie zapomniałam. Jeszcze zagęszczanie brwi, przy okazji zrobimy coś z tą opadającą powieką w lewym oku. Oszczędności miałam przeznaczyć na podróże, ale jednak nie. Wygląd jest ważniejszy, a ja nie mogę już dłużej patrzeć na moje wąskie usta. To jeszcze tylko powiększanie. Właściwie to… Mogłabym mieć większe wcięcie w talii…i płaski brzuch! To już tyle, nie tak dużo. Wreszcie będę piękna! Ile to razem będzie?

***

Gotowe! I jak się pani podoba? Teraz jesteś piękna, teraz możesz zrobić wszystko. Chociaż! Te usta są trochę za duże – zmniejszymy je. To nie koniec, powiększymy jeszcze oczy. Trzeba coś zrobić z tymi odstającymi uszami, bo nikt cię nie pokocha. Chcesz wyglądać jak modelka? Dopiszę to do rachunku. Całość wynosi…

Właśnie! Ile to kosztuje?

Oferta wydaje się idealna, nie do odrzucenia. Będziesz w końcu tym kim zawsze chciałeś być. Ale moment. Czy ty na pewno tego chcesz? Śmiało. Wypisz wszystko czego w sobie nienawidzisz. A teraz odwróć rachunek. Kosmetyki, specjaliści, magazyny. To tyle? Przecież tego się spodziewałeś. To klucz do bycia pięknym. Czytaj dalej, to co jest napisane małym druczkiem. To o czym nikt nie mówi, kiedy pokazuje swoje ciało na Instagramie. *Pod reklamacje nie podchodzi: Twój stracony czas – jeśli myślałeś, że będziesz wyglądać identycznie jak twój wzór, myliłeś się. Możesz być jedynie marną podróbką tej osoby. Nie oddamy ci czasu, który poświęciłeś na dążenie do tego nierealnego celu. Twoje szczęście – Nadal nie jesteś szczęśliwy? Czujesz się rozczarowany? Nic nie poradzimy na to, że byłeś głupi. Myślałeś, że wygląd to wyznacznik sukcesu? Przepraszamy, jeśli byłeś nieszczęśliwy, bo nadal taki będziesz. Twoje niezrealizowane marzenia – Miałeś talent? Chciałeś zostać artystą, sportowcem, pisarzem, podróżnikiem? Przecież to nie było twoje marzenie, ty chciałeś być śliczny. Twoi przyjaciele – Gdzie są? Nie ma ich? Nie ma. Dlaczego? Chciałeś mieć super przyjaciół, tak świetnych jak Ci na profilach społecznościowych znanych artystów. To nie nasza wina, że przestałeś kochać siebie, a z tym swoich przyjaciół. Ciebie – W lustrze to nie ty? Nie poznajesz siebie i dopiero teraz zorientowałeś się, że straciłeś to wszystko, za coś, co nigdy nie było możliwe? Zapewne teraz chcesz cofnąć czas. Zobaczyć siebie. Przeżyć dzień taki jak kiedyś. Wstać i uśmiechnąć się, a tym czasem już z rana biegniesz do lustra, aby zobaczyć co jeszcze musisz poprawić. Twój problem! Reklamacji nie będzie! Mogłeś być sobą w stu procentach, bo byłeś jedyny. Teraz jesteś jak większość. Pozornie spełniony. Nie martw się. Nie ty jedyny uwierzyłeś w to co było na obrazku.

*wszelkie prawa do zdjęć i tekstów są zastrzeżone (jeśli chcesz się ze mną skontaktować, zrób to przez social media, a nie przypisuj sobie czyjejś pracy)

17 thoughts on “A w ziemniaczanej głowie…

 1. Każdy czegoś w sobie nienawidzi i chcę to zmienić, jednak ja jestem zdania aby siebie akceptować. Czując się pieknym ze swoimi wadami reszta nie zwróci na nie uwagi 🙂
  1  1
  1. Też tak uważam. Jesteśmy piękni będąc sobą i to czyni ten świat wyjątkowym. Jednak przeraża mnie myśl w jaką stronę idzie świat.Młode osoby dążą do wykreowanych przez media ideałów.Przykre.
   1   0
 2. Cudowny post i jego tytuł! Nigdy nie osiągniemy ideału. Operacja nosa, ani drogie ubrania nie zmienią tego jak się czujemy. Niestety wydaje nam się często, że wszystko możemy kupić, a wychodzi na to, że cena jest znacznie wyższa niż mogliśmy się tego spodziewać. Każdy ma kompleksy, coś, czego się wstydzi jednak zaakceptować siebie takim jakim się jest – to jedyna zmiana jaką powinniśmy wprowadzać. Dążenie do złudnego ideału może okazać się – i często okazuje się – tragiczne w skutkach. 🙂 Bardzo mądry wpis!
  1  0
  1. Dziękuję za tak szczery komentarz, rzadko spotykałam się z takimi na starym blogu. Jest mi bardzo miło, że zostałam tak przyjaźnie przyjęta z racji tego, że jest to mój pierwszy post. Mam nadzieję, że coraz więcej osób będzie popierało moją działalność – czyli uświadomienie, że to co czytamy w social mediach nie wygląda tak w rzeczywistości. Jeszcze raz ogromnie dziękuję i pozdrawiam z Panem Bulwą ♥
   0   0
  1. Również ją uwielbiam! Jeśli będzie takie zainteresowanie to może pojawi się post modowy. Razem z P.Bulwą dziękujemy za miłe słowa.
   1   0
 3. Świetny post, naprawdę! Sama łapie się często na tym, że myślę o tym, co by było gdybym miała inny nos, usta, tyłek. Ale wtedy mówię sobie stop! Bo wygląd to nie wszystko i nie możemy się tym zamęczać. Piękność kiedyś przeminie, a szczęście nigdy
  3  0
  1. Bardzo dziękuję za komentarz. Bardzo dobra sugestia z tym, że nie zawsze będziemy wyglądać młodo i pięknie. Pozdrawiam z P.Bulwą ♥
   1   0
 4. Akceptacja siebie w dzisiejszych czasach jest ważna. W sumie każdy chciałby być idealny, ale czy takie pojęcie jak ‚idealny człowiek’ istnieje? Możemy my tak sądzić, ale to nierealne. Oczywiście są osoby na świecie, które są godne naśladowania, ale nie naśladowania wyglądu, bo tak jak pisałaś, możemy stać się ich tylko marną podróbką.

  http://www.piankaofstyle.pl
  3  0
  1. Dziękuję za szczery komentarz. Też uważam, że idealny człowiek nie istnieje. Albo inaczej. Każdy z nas ma różne ideały. Oczywiście możemy dążyć do naszych celi, ale niech będą realne. Ciepło pozdrawiam z p. ziemniaczkiem.
   0   0
 5. To przykre – przykre tak dażyc do ideałów wykreowanych przez współczesne media, przez ludzi, którym zależy tylko na pieniadzach. Tak wiele dziewczyn, chlopow dazy do tych durnych idealow. Kowalskiego z mieszkania obok.

  No – ludziska kochajmy sie takimi jakimi jestemy. Zycie mamy jedno! Szkoda przezyc je w depresji w ciaglym dazeniu do poprawiania siebie dla innych 🙂
  0  0
 6. Nie ma ideałów, każdy ma jakie wady i zalety 🙂 Ważne jest zeby siebie zaakceptowac, jak sama sie zaakceptujesz inni też to zrobia. Jestes piękna!

  Zapraszam do mnie
  zycie-z-kanapowcem.blogspot.com
  0  0
  1. Nie spodziewałam się,że ktokolwiek czeka na nowy post. Jest mi bardzo miło. Nie chcę wywierać na sobie presji i pisać na siłę. Ostatnio miałam wiele zdarzeń, które wprowadziły mnie w zły nastrój. Jednak pomysłów w głowie coraz więcej. Postaram się nad czymś popracować. Pozdrawiam z bananem na twarzy:)
   2   0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *