NAGRODA DLA SZCZĘŚLIWEGO ZNALAZCY!!!

Ten sam wieloletni telefon przy uchu z dnia na dzień coraz bardziej poobijany od nieudanych rozmów. Szkoda, że nie umiem mówić. Może powiedziałby ile razy do niego płakano. Ten sam dźwięk nerwowo przekręcanych kluczy, a następnie głośny trzask zamykanych drzwi. I jeszcze świat… znika. Czujesz chłód. Parkiet jest tak zimny, że każdy krok paraliżuje twoje ciało. Słyszysz głos, wydaje ci się. To ta cisza sprawia, że ściany zaczynają mówić. Widzisz biel, która powinna cię uspokoić. Nie ta. To coś w stylu czarnej dziury, ale ta jest biała i pochłania cię od środka. Właściwie masz ochotę sprawdzić czy twoje serce jeszcze bije. Jest i on. Ten sam jasny pokój. I ona. Ta sama niepasująca tu dziewczyna. Znowu siedzi, skupiona na jednym punkcie, jakby czytała z pustych ścian. Nie dziś. Dziś łóżko jest puste. Nie ma jej. Coś jest nie tak – właśnie czuję jak słońce łaskocze moją twarz. Coś jest nie tak, bo okna są otwarte. Chyba ją znalazłam. Jedną nogą stoi na zewnętrznej części parapetu, a drugą beztrosko macha w powietrzu. Mam wrażenie, że za chwilę spadnie. Już chcę podbiegać, gdy coś mnie zatrzymuje. Zaczyna krzyczeć:  Halo! Czy ktoś mnie słyszy? Proszę, poświęć mi tylko minutę. Zgubiłam coś bardzo ważnego, a teraz nie mogę tego znaleźć! Gdzie szukać siebie? Tu zostało tylko ciało.  

W końcu usiadła. Patrzyłam się na nią z dołu. Z tej perspektywy wydawała się jeszcze mniejsza i jeszcze bardziej bezsilna. Schowała głowę w kolana i zaczęła płakać.

UWAGA!!!

W dniu ( nieznane ) o godzinie ( nieznane ) w miejscu ( nieznane ) zaginęła bardzo wyjątkowa osoba. Chodzące metr sześćdziesiąt trzy szczęścia z wielkim uśmiechem na twarzy, mające ogromne marzenia i chcące unieść cały świat swoim jednym sercem. Jeśli ją spotkasz to powiedz, że bardzo żałuję. Żałuję, że wymieniłam ją na opinie innych. 


 

6 thoughts on “NAGRODA DLA SZCZĘŚLIWEGO ZNALAZCY!!!

  1. Ta osoba nie zaginęła,ale wyszła na chwilę 🙂 Wiesz,twoje teksty sa niesamowite,jakby skrawek pięknej powiesci wyrwanej z głębi duszy… A zdjęcia sa super,wygldasz przelicznie. Pozdrawiam cie serdecznie i zapraszam do siebie stasiekgorny.blogspot.com Bedzie mi bardzo miło jesli skomentujesz i zaobserwujesz.
    0    0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *